(8 523) 33320

Faksas (8-5) 231 66 60

Kalbos pasirinkimas:

LT EN
.

PIRMASIS LIETUVOJE NEĮGALIŲ JAUNIMO LYDERIŲ FORUMAS KVIES DISKUTUOTI IR IEŠKOTI SPRENDIMŲ

Prieš kelias savaites, Tarptautinę neįgaliųjų dieną per visą Lietuvą nuvilnijusi akcija „Aš ir Tu – tai MES!“ įrodė, kad negalios paliestieji ir sveikieji ne tik gali, bet ir nori veikti kartu. Daugelyje miestų jauni energingi žmonės ėmėsi iniciatyvos ir prisidėjo prie to, kad pirmą kartą organizuojama socialinė akcija įvyko net aštuoniolikoje šalies miestų bei miestelių.

„Į mus kreipėsi daug jaunų žmonių, turinčių daugybę puikių idėjų, kaip Lietuvoje mažinti atskirtį tarp neįgaliųjų ir sveikųjų, kaip kelti negalios paliestų žmonių gyvenimo kokybę. Taip pat sulaukėme ir įmonių, norinčių konkrečiais darbais prisidėti prie neįgaliųjų integracijos į visuomenę, atstovų skambučių. Neslėpsiu, tai be galo džiugina. Kita vertus, tai – pavienių žmonių iniciatyvos, kurių savarankiškai įgyvendinti praktiškai neįmanoma. O štai kartu mes tikrai galime viską“, – akcijos šūkį pakartojo nacionaliniu mastu ją koordinavusio „Baltijos Ugdymo Centro“ viena iš partnerių Žydrė Gedrimaitė.

Pasak jos, čia turėtų padėti tradicinės nevyriausybinės organizacijos, tačiau jos dažniausiai vienija vyresnės kartos žmones, su kuriais aktyvūs ir kūrybingi jaunuoliai neranda bendros kalbos. Būtent dėl šios priežasties „Baltijos Ugdymo Centro“ ir Neįgaliųjų reikalų departamento prie LR Socialinių reikalų ir darbo ministerijos iniciatyva ateinatį trečiadienį, gruodžio 21 d., 14 val. Vilniaus viešbučio „Comfort“ konferencijų salėje vyks forumas-diskusija, kurios metu Lietuvos jaunimo su negalia lyderiai dalinsis gerosiomis patirtimis, pristatys naujas idėjas, kalbės apie problemas ir jų sprendimo būdus.

Tarp beveik dešimties pranešėjų bus Palangoje gyvenanti Aistė Krušinskaitė, į neįgaliojo vežimėlį atsisėdusi po nelaimingo atsitikimo. Tačiau tai energingos merginos nesustabdė – po nelaimės praėjus keliems metams ji įkūrė verslą. Kaip jai tai pavyko? Ar padėjo neįgaliųjų reabilitacijos programa?

Kita pranešėja – alytiškė Kristina Dūdonytė, neseniai viešėjusi Švedijoje, kur susižavėjo neįgaliesiems pritaikyta aplinka bei valstybės teikiama asmeninio asistento paslauga. Ar įmanoma kažką panašaus sukurti ir Lietuvoje? Kristina įsitikinusi, kad tikrai įmanoma, tačiau vienam žmogui tai per sunku, tad trečiadienį cerebriniu paralyžiumi serganti mergina savo idėjas pristatys forume dalyvausiantiems Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinių reikalų ir darbo ministerijos specialistams, LR Seimo nariams, LR Socialinių ir darbo reikalų ministerijos atstovams.

Kiti pranešėjai iš Kauno, Panevėžio, Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos taip pat įvardins neįgaliųjų gyvenimą kartinančias problemas bei siūlys jų sprendimų būdus. Džiugu, kad jau pirmajame jaunimo forume išreiškė norą dalyvauti ir jaunimas, neturintis negalios, bet noriai veikiantis socialinės atskirties mažinimo srityje. Taip pat šiuo jaunimo forumu susidomėjo ir žymūs visuomenės veikėjai, neabejingi socialinės įtraukties didinimui.

„Mūsų tikslas – išjudinti tarsi Puntukas suakmenėjusį negalios paliestų žmonių problemų sprendimo mechanizmą, inicijuoti nacionalinius projektus ir sukurti darbo grupes tų projektų įgyvendinimui ir paskleisti žinią visuomenėje, kuri taip pat gali prisidėti prie gražių darbų. Juk ne veltui akciją „Aš ir Tu – tai MES!“ globojęs Prezidentas Valdas Adamkus sakė, kad abejingumu ir ignoravimu skriausdami neįgaliuosius, skriaudžiame save – savo dvasią, savo žmogiškumą, savo valstybę“, – Jo Ekscelencijos žodžius pacitavo Ž.Gedrimaitė.

 

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/1151509801570453/

Informacija paskutinį kartą atnaujinta: 2017-02-10

Spausdinti