(8 523) 33320

Faksas (8-5) 231 66 60

Kalbos pasirinkimas:

LT EN
.

Valstybės prioritetų sąraše – neįgaliesiems tinkama aplinka visose gyvenimo srityse

Pasirūpinti, kad žmonėms su negalia būtų prieinamos reikalingos įstaigos, objektai, informacija būtų pateikta patogiai ir suprantamai, o paslaugos ir prekės pritaikytos neįgaliųjų poreikiams – tai pasiekti iki 2030 metų numatyta įgyvendinant Neįgaliesiems tinkamos aplinkos visose gyvenimo srityse plėtros programą, kurią patvirtino Vyriausybė.

„Pasigendame tiek skaitmeninės, tiek įprasto formato informacijos pateikimo lengvai suprantama kalba, vis dar yra labai daug pastatų, viešojo naudojimo vietų, kurios neprieinamos žmonėms su negalia. Dėl šios priežasties intelekto sutrikimų turintys neįgalieji, vyresnio amžiaus žmonės ar dėl kitų priežasčių dalies žmonių ne tik komunikacijos poreikis lieka nepatenkintas, bet ir reikalingos vietos – nepasiekiamos“, – kalbėjo ministrė M. Navickienė.

FIZINĖS INFRASTRUKTŪROS PRIEINAMUMAS

Įgyvendinant Neįgaliesiems tinkamos aplinkos visose gyvenimo srityse plėtros programą, visų pirma bus įdiegtas statinių prieinamumo stebėsenos ir kontrolės mechanizmas, vykdomas visuomenės švietimas tam, kad kuo daugiau statinių, infrastruktūros ateityje būtų tinkama žmonėms su negalia, vykdant renovaciją ar statant naujus objektus taikomi universalaus dizaino principai. Mobiliosios komandos neįgaliuosius aprūpins techninės pagalbos priemonėmis.

INFORMACINĖS INFRASTRUKTŪROS IR INFORMACIJOS PRITAIKYMAS

Lietuva pirmauja Europos Sąjungoje pagal elektroniniu būdu teikiamų viešųjų paslaugų skaičių, tačiau jų prieinamumas neįgaliesiems išlieka ribotas. Dėl šios priežasties labai svarbu identifikuoti trūkumus ir įdiegti interneto svetainių bei mobiliųjų programų ir jose pateikiamo turinio atitikimą lengvai suprantamos kalbos standartams. Svarbu, kad ir viešasis sektorius, ir privačios įmonės paslaugas visuomenei teiktų neįgaliesiems pritaikytais formatais, o švietimo sistemos mokymo priemonės būtų tinkamos bet kokią negalią turintiems žmonėms.

Pasak ministrės, užtikrinus informacijos prieinamumą visiems neįgaliesiems, šie žmonės galės gauti paslaugas ir informaciją, palengvinančias jų kasdienį gyvenimą ir padedančias naudotis savo teisėmis, visų pirma, savo teise laisvai judėti ir gyventi.

Statistikos duomenimis, informacija lengvai suprantama kalba reikalinga daugiau nei 35 tūkst. neįgaliųjų.

PASLAUGŲ IR PREKIŲ PRITAIKYMAS

Vykdant Programą, numatoma sukurti prekių ir paslaugų prieinamumo neįgaliesiems stebėsenos ir kontrolės mechanizmą. Tikimasi, kad tai padės ateityje gaminant prekes ar teikiant paslaugas pagal universalaus dizaino principus, padės jas sukurti prieinamas visiems visuomenės nariams.

Spausdinti