(8 523) 33320

Faksas (8-5) 231 66 60

Kalbos pasirinkimas:

LT EN
.

VESK SAVO PROFESINĖS KARJEROS VARIKLĮ IR TU!

Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centro (toliau VESK) Technologijų skyrius kviečia mokytis negalią ar specialiuosius ugdymosi poreikius (toliau – SUP) turinčius asmenis nuo 16 metų iš visos Lietuvos. VESK Technologijų skyrius siūlo šias specialybes: siuvėjo-operatoriaus, rankdarbių gamintojo, plytelių klojėjo-tinkuotojo padėjėjo, kambarių tvarkytojo, medienos apdirbėjo-dailidės padėjėjo, virėjo, duonos ir pyrago gaminių kepėjo ar kitą specialybę. Stojamųjų egzaminų nėra. Mokslas nemokamas. Atvykusiems iš kitų miestų yra galimybė apsigyventi VESK bendrabutyje.

ĮGYTI PROFESIJĄ VESK TIKRAI VERTA!

Birželio pradžioje Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Eglė Čaplikienė kartu su Programų stebėsenos ir kontrolės skyriaus vedėja Lina Gulbine lankėsi Vilniaus Antakalnio mikrorajone įsikūrusiame Technologijų skyriuje. Apsilankymo tikslas – kuo daugiau sužinoti apie profesijos įgijimo galimybes negalią ar SUP turintiems asmenims. Kieme jas pasitiko draugiškas kelio ženklas ŠYPSENA, o, įžengus į pastatą, reikėjo laikytis tylos, nes dalis moksleivių laikė egzaminą.

VESK– jauna, bet tuo pačiu brandi, savo viziją, misiją ir stiprius vertybinius pamatus turinti įstaiga. Tai vienas didžiausių profesinio mokymo centrų Lietuvoje, teikiantis ugdymo ir pirminio bei tęstinio profesinio mokymo, neformalaus mokymo bei profesinės reabilitacijos paslaugas, atsižvelgiant į nuolat besikeičiančią situaciją darbo rinkoje ir visuomenės lūkesčius.

VESK teikia kokybišką bendrąjį ugdymą, profesinį mokymą, profesinę reabilitaciją ir užtikrina absolventų integraciją į darbo rinką bei mokymosi visą gyvenimą galimybes. Čia vykdomas pirminis ir tęstinis profesinis mokymas, pagrindinis ir vidurinis, suaugusiųjų pradinis, pagrindinis ir vidurinis ugdymas ir profesinė reabilitacija, įgyvendinama socialinių įgūdžių programa specialių ugdymo poreikių (toliau SUP) turintiems asmenims, organizuojamas SUP asmenų profesinis mokymas kartu su socialinių įgūdžių programa. Taip pat vykdomas Užimtumo tarnybos asmenų ir reabilitacijos programų įgyvendinimas.

„Atvykome čia, nes norėjome viską pamatyti savo akimis, pajusti VESK bendruomenės: socialinių pedagogų, moksleivių, – kasdienybę. VESK pasirinktas šūkis – Ateik, išmok, pritaikyk! , – tiksliai atspindi čia tvyrančią atmosferą. Tai lyg gerai sustyguotas meno kolektyvas, susidedantis iš skirtingų balsų aukščio, tembro, garsumo  ar tono. Žmonės su intelekto, kompleksine ar fizine negalia čia mokosi skirtingų dalykų. Vieni siekia tapti virėjais, kiti vytelių pynėjais. Yra ir tokių, kurie jau stažavosi Italijoje pagal Erasmus Plius programą. Diskutavome ir apie socialines dirbtuves bei pažadėjome jiems teikti konsultacijas, nes turime tokios patirties ir mums svarbu, kad socialinėse dirbtuvėse būtų vykdomos prasmingos veiklos“, –savo įspūdžiais viešint VESK dalinosi Lina Gulbinė.

Susitikimo pradžioje VESK direktoriaus pavaduotojas Arūnas Plikšnys pasidžiaugė, kad šiais metais VESK baigia 36 moksleiviai, iš kurių vyriausiajam, turinčiam kompleksinę negalią, jau 43 metai. Nors pradėti mokytis VESK galima tik nuo 16 metų, nustatyto įstatymu amžiaus cenzo nėra, todėl VESK siūlomas profesijas gali įgyti įvairaus amžiaus žmonės. „Pasimokius vienos profesijos, vėliau galima pasimokyti kitos. Ir taip tris kartus“, – kalbėjo Arūnas Plikšnys. VESK direktoriaus pavaduotojas supažindino ir su mokymo programomis.

Socialinis pedagogas ir praktinio mokymo vadovas Darius Remeika akcentavo įsidarbinimo svarbą. Ir paminėjo, jog geras įsidarbinimo rodiklis yra 10 procentų. Šiuo klausimu intensyviai komunikuojama su tokiomis socialiai atsakingomis įmonėmis kaip RIMI ir IKEA. „Moksleivių praktika įvairiose verslo įmonėse trunka tris savaites. Taigi, darbdavys gali įvertinti galimybę vėlesniam įsidarbinimui. Tikriausiai svarbiausias faktorius įsidarbinimo procese – darbdavio požiūris į negalią ar SUP turintį žmogų‘, –kalbėjo D. Remeika.

Susitikimo metu vyko ir praktiniams užsiėmimams: maisto gaminimui, siuvimui, plytelių klojimui, drožimui  – skirtų patalpų apžiūra. Vienoje iš jų moksleiviai kūrė tikrus meno šedevrus – mozaikas iš keramikinių plytelių. Jaukiai minimalistiniu stiliumi įkurta siuvimo patalpa nustebino pasiūdintų daiktų įvairove: nuo pliušinio triušiuko iki elegantiškos palaidinės. Neįgaliųjų reikalų departamento darbuotojos turėjo unikalią galimybę pabendrauti su moksleiviais ir išgirsti tiesiogiai iš jų lūpų, ką jie išmoko ir kokie tolimesni jų planai.

„Mes vykdome Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimo stebėseną, atliekame socialinius tyrimus, susijusius su šios konvencijos įgyvendinimu Lietuvoje ir siekiame, kad kuo daugiau žmonių su negalia galėtų savarankiškai gyventi, įgyti profesiją, dirbti. Susitikimo su VESK darbuotojais metu daug kalbėjome apie tai, todėl labai kviečiame VESK bendradarbiauti su tokiomis socialinėmis įdarbinimo agentūrom kaip SOPA. Tai realus šansas pagelbėti moksleiviams įsidarbinti. Ypač, kai girdime VESK moksleivių istorijas apie atliktą praktiką pavyzdžiui LRT studijos kavinėje ar VESK absolventą, dirbantį „Pirmame blyne“. Taip pat manome, kad VESK tikslinga tęsti bendradarbiavimą su Užimtumo tarnyba ar organizuoti trišalius susitikimus, kuriuose dalyvautų verslo įmonės, galinčios ir norinčios įdarbinti negalią ar SUP turinčius žmones. Bene svarbiausia yra profesijos įsigijimo ir užimtumo darbo rinkoje sinergija“, – kalbėjo Eglė Čaplikienė.

PATEIK DOKUMENTUS IR TU! PUIKI PROGA ĮGYTI PROFESIJĄ!

VESK Technologijų skyrius nuo birželio 1 d. kviečia mokytis negalią ir SUP turinčius asmenis nuo 16 metų. Stojamųjų egzaminų nėra.

Siūlomos specialybės:

  • siuvėjas-operatorius

profesinio mokymo programa skirta kvalifikuotam siuvėjui-operatoriui parengti, kuris gebėtų, prižiūrint aukštesnės kvalifikacijos darbuotojui, pasiruošti siuvimo procesams, siūti siuvinio detales.

  • rankdarbių gamintojas

profesinio mokymo programa skirta kvalifikuotam rankdarbių gamintojui parengti, kuris gebėtų, prižiūrint aukštesnės kvalifikacijos darbuotojui, gaminti rankdarbius iš tekstilės, iš popieriaus ir įvairius suvenyrus

  • plytelių klojėjo-tinkuotojo padėjėjas

profesinio mokymo programa skirta kvalifikuotam plytelių klojėjo padėjėjui ir tinkuotojo padėjėjui parengti, kuris gebėtų, prižiūrint aukštesnės kvalifikacijos darbuotojui, vykdyti bendrąsias veiklas statybos objekte, apdailinti paviršius plytelėmis ir remontuoti plytelių dangą, tinkuoti statinio vidaus patalpas ir išorės konstrukcijas.

  • kambarių tvarkytojas

profesinio mokymo programa skirta parengti kvalifikuotą kambarių tvarkytoją, kuris, prižiūrint aukštesnės kvalifikacijos darbuotojui, gebėtų tvarkyti kambarius ir bendrojo naudojimo patalpas apgyvendinimo paslaugas teikiančioje įmonėje.

  • medienos apdirbėjas-dailidės padėjėjas

Profesinio mokymo programa skirta kvalifikuotam medienos apdirbėjo padėjėjui ir dailidės padėjėjui parengti, kuris gebėtų padėti aukštesnės kvalifikacijos darbuotojui vykdyti statybos objekte ir medienos apdirbimo įmonėje bendrąsias veiklas.

  • Virėjas

profesinio mokymo programa skirta kvalifikuotam virėjui parengti, kuris gebėtų, prižiūrint aukštesnės kvalifikacijos darbuotojui, parinkti maisto produktus ir žaliavas, atlikti jų pirminį apdorojimą, gaminti nesudėtingos technologijos pusgaminius ir patiekalus.

  •  duonos ir pyrago gaminių kepėjas

Profesinio mokymo programa skirta kvalifikuotam duonos ir pyrago gaminių kepėjui parengti, kuris gebėtų, prižiūrint aukštesnės kvalifikacijos darbuotojui, parinkti maisto produktus bei žaliavas ir jas paruošti duonos ir pyrago gaminimui, gaminti nesudėtingos technologijos duonos ir pyrago gaminius.

Taip pat planuojama gauti licencijas programoms: pynėjas iš vytelių ir dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo padėjėjas.

Stojant į siuvėjo-operatoriaus, virėjo, duonos ir pyrago gaminių kepėjo, plytelių klojėjo-tinkuotojo specialybes minimalus reikalavimas išsilavinimui – nereglamentuotas (reikalavimų nėra).

Mokiniai mokosi trejus metus. Stojant į medienos apdirbėjo-dailidės padėjėjo specialybę priimami asmenys, turintys pradinį išsilavinimą. Mokymosi trukmė – 1 metai.

Prašymą mokytis galima pateikti čia Detalesnė informacija apie profesijas ir stojimui reikalingus dokumentus čia.

Pasiteiravimui galite skambinti: 8-5-277-6712 ar rašyti: info@vesk.lt.

Informaciją parengė Rita Karpuvienė, Neįgaliųjų reikalų departamentas.

Spausdinti