(8 523) 33320

Faksas (8-5) 231 66 60

Kalbos pasirinkimas:

LT EN
.

Tarptautinis sutikimas Varšuvoje

Departamento kolegos Lina Gulbinė ir Nikolaj Špakov dalyvavo tarptautiniame susitikime Varšuvoje.
 
Jame ES šalys, įskaitant Lietuvą, dalinosi patirtimi dėl Prekių ir paslaugų prieinamumo direktyvos perkėlimo į nacionalinę teisę. Tai darbinis ES šalių narių susitikimas pirmą kartą organizuotas po pandemijos, susitinkant gyvai.
 
Lenkijos Plėtros fondų ir regioninės politikos ministerija organizavo 2 diskusijas:
vieną su Lenkijos stambaus verslo atstovais ir kitą su Lenkijos negalios NVO, kurios metu žmonių su negalia atstovai pristatė bendrą prieinamumo situaciją Lenkijoje.
„Nepaisant visų sunkumų, Prieinamumo direktyva visose šalyse įsigalios vienu metu , t. y. 2025 m.“, – nuskambėjo bene svarbiausia šio susitikimo žinutė tiesiai iš EK Neįgaliųjų įtraukties sk. vyresn. ekspertės Inmaculada Placencia-Porrero lūpų.
 
Kol ES šalyse vyksta diskusijos dėl to, kas bus atsakingas už rinkos priežiūrą, mes galime pasidžiaugti, kad Lietuvai jau pavyko dėl to susitarti.
Planuojama, kad jau kitais metais departamentas turėtų tapti esminiu kompetencijų centru, įgyvendinant Prieinamumo direktyvą, tad jau minėtų kolegų patirtis ir įgytos žinios tikrai pravers, planuojant sekančius žingsnius.
 
Daugiau apie susitikimą skaitykite čia:
 
 

Spausdinti