(8 658) 88400

Faksas (8-5) 231 66 60

Kalbos pasirinkimas:

LT EN
.

SU TAURAGĖS BENDRUOMENE APTARTAS TAURAGĖS NEĮGALIŲJŲ REABILITACIJOS CENTRO REORGANIZAVIMAS

Tauragės neįgaliųjų reabilitacijos centras nuo šių metų lapkričio 19 d. veiklą tęs kaip Adakavo socialinės globos namų padalinys. Jame paslaugas per metus ir toliau gaus daugiau kaip 700 asmenų su negalia. Vakar įstaigos reorganizavimas Tauragėje aptartas socialinės apsaugos ir darbo viceministro Algirdo Šešelgio susitikime su Tauragės rajono bendruomene, atsakyta į bendruomenei kylančius klausimus.
Susitikimo metu, kuriame dalyvavo Tauragės rajono mero pavaduotojas Silverijus Statkus, administracijos vadovai, Savivaldybės tarybos nariai, Tauragės neįgaliųjų reabilitacijos centro ir Adakavo socialinės globos namų vadovai, nevyriausybinių neįgaliųjų organizacijų ir rajono neįgaliųjų bendruomenės atstovai, išreikštas nuogąstavimas dėl šiuo metu centro teikiamų paslaugų tęstinumo.

Kaip pabrėžė viceministras A. Šešelgis, esmininis dėmesys skiriamas neįgaliųjų interesų užtikrinimui, o svarbiausias įstaigų pertvarkymo tikslas – didinti socialinių paslaugų neįgaliesiems prieinamumą ir kokybę, kad kuo daugiau neįgaliųjų gautų šias paslaugas, todėl po įstaigų apjungimo centro veiklos nei apimtimis, nei finansavimo atžvilgiu nenukentės.
Po reorganizacijos ir toliau bus teikiamosdienos socialinės globos paslaugos sunkios negalios jaunuoliams, ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugos, vykdoma integrali pagalba (socialinė globa ir slauga) asmens namuose ir kt., centre galės, kaip ir anksčiau, rinktis ir veiklą vykdyti nevyriausybinės neįgaliųjų organizacijos.

taurage 08 13_1

Be to, Tauragėje esančiame centre papildomai bus teikiamos ilgalaikės socialinės globos paslaugos – bus įsteigta apie 20 naujų vietų daugiau socialinių įgūdžių turintiems neįgaliesiems, kurie bus perkelti iš Adakavo ir kitų socialinės globos namų, jiems bus teikiama individualizuota pagalba, ugdomi savarankiško gyvenimo ir dalinio užimtumo įgūdžiai bei palaipsniui vykdoma šių asmenų integracija į bendruomenę. Naujų vietų įsteigimas leis sumažinti laukiančiųjų socialinės globos paslaugų eilę, o Adakavo socialinės globos namų gyventojai – gauti įvairesnes ir kokybiškesnes paslaugas.
Atsižvelgiant į esamas mažas profesinės reabilitacijos paslaugų apimtis (vidutiniškai profesinės reabilitacijos programos dalyvių Tauragės neįgaliųjų reabilitacijos centre per metus būdavo apie 10 asmenų), šios paslaugos vienintelės po reorganizacijos toliau teikiamos nebus. Profesinei reabilitacijai žmonės, gyvenantys Tauragės rajone, bus siunčiami į kitus centrus.

 

„Kaip rodo patirtis, žmonės mielai renkasi profesinės reabilitacijos paslaugas gauti didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kt. – esančiuose didesniuose centruose, kurie labiau specializuoti, gali pasiūlyti daugiau specialybių, yra sukaupę daugiau patirties. Be to, atliekant profesinę reabilitaciją kitame mieste iš dalies kompensuojamos transporto išlaidos, apgyvendinimas ir maitinimas. Dėl to nutraukus profesinės reabilitacijos paslaugų teikimą Tauragėje neįgaliųjų interesai nenukentės“, – sako viceministras.
Šiuo metu profesinės reabilitacijos paslaugas Lietuvoje teikia 13 įstaigų. Kasmet vidutiniškai į reabilitacijos programas šalyje nusiunčiama 580 asmenų.
Tauragės neįgaliųjų reabilitacijos centro reorganizacija pradėta šių metų sausį, balandį jai pritarė Vyriausybė. Tai leis optimizuoti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pavaldžių įstaigų tinklą, tuo pačiu didinant socialinės globos paslaugų prieinamumą ir kokybę.

taurage 08 13_2
Ryšių su visuomene skyrius, tel.: 266 8122, 266 4258.

Parengta pagal www.socmin.lt informaciją

Spausdinti