(8 523) 33320

Faksas (8-5) 231 66 60

Kalbos pasirinkimas:

LT EN
.

PRASIDĖJO REGISTRACIJA Į PRAKTINIUS INFORMACIJOS PRIEINAMUMO MOKYMUS ŠIAULIUOSE

Ar kada susimąstėte, kaip kiekvienam prieinama informacija gali pakeisti Jūsų savivaldybės kasdienybę? Kaip Jūsų rengiami atsakymai gyventojams, pranešimai spaudai gali pasiekti dar daugiau visuomenės narių?

Šių metų rugsėjo 20 d., trečiadienį, 12.50 val. Šiaulių m. savivaldybės Tarybos posėdžių salėje vyks Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojami praktiniai informacijos prieinamumo mokymai „Kaip parengti kiekvienam prieinamą informaciją?“.

Praktiniai mokymai vyks hibridiniu būdu. Visi mokymų dalyviai: tiek dalyvaujantys gyvai, tiek ir nuotoliu, – į mokymus jungsis su savo išmaniaisiais įrenginiais, todėl registracija būtina. Prašome registruotis čia ir mes Jums atsiųsime prisijungimo į mokymus instrukciją.

Mokymų programa

Interaktyviuose mokymuose laukiami visi savivaldybių ir jų įstaigų darbuotojai savo kasdienybėje susiduriantys su raštų, įvairių dokumentų rengimu, atsakinėjantys į elektroninius laiškus. Jei abejojate, ar šie mokymai tikrai skirti Jums, skambinkite arba rašykite apačioje nurodytam asmeniui.

Kiekvienas paskaitos dalyvis turės unikalią galimybę išbandyti prieinamo kiekvienam dokumento kūrimo, jo maketavimo ypatumus. Lektoriai Jus išmokys susitvarkyti savo elektroninį paštą taip, kad Jūsų laiškus galėtų skaityti regos negalią turintys žmonės. Ir tai tik dalis praktinių informacijos prieinamumo dalykų, kuriuos sužinosite ir išmoksite praktinių mokymų metu.

Gerosios naujienos ir artėjantys pokyčiai:

• Lietuvos Respublikos Seimas 2022 m. gruodžio 20 d. priėmė Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo Nr. I-2044 pakeitimo įstatymą (toliau – įstatymas), kurio nauja redakcija įsigalios 2024 m. sausio 1 d. Naujoje įstatymo redakcijoje įtvirtintos naujos sąvokas – „prieinamas bendravimo būdas“, „lengvai suprantama kalba“.

• Įsigaliojus įstatymui valstybės ir savivaldybių institucijos ar įstaigos turės pripažinti asmens su negalia pasirinktą prieinamą bendravimo būdą ir teikti jam viešąją informaciją nemokamai bent vienu pasirinktu prieinamu bendravimo būdu lygiai su kitais asmenimis.

Asmuo komunikacijai:

Rita Karpuvienė, rita.karpuviene@ndt.lt, +370 667 43004

Spausdinti