LT EN
.

PIRMIEJI LIETUVOS SPORTININKŲ STARTAI 2014 IPC LENGVOSIOS ATLETIKOS ČEMPIONATE

Rugpjūčio 19 d. varžybas pradėjo 6 lengvaatlečiai iš Lietuvos.
Ramunė Adomaitienė dalyvavo šuolio į tolį rungtyje (T38) ir iškovojo bronzos medalį, nušokusi 4.58 m. Aukso medalis šioje rungtyje atiteko Rusijos sportininkei Goncherovai Margaritai (4.86 m), sidabro medalį laimėjo Stryzhak Inna iš Ukrainos (4.63 m).
Irena Perminienė dalyvavo disko metimo rungtyje (F54), kur užėmė 6 – ąją vietą, diską nusviedusi 12.76 m. Pirmąją vietą šioje rungtyje užėmė Buggenhagen Marianne iš Bulgarijos (24.62 m), antroji vieta atiteko bulgarei Todorovai Danielai (16.43 m), trečia liko Azerbaidžiano atstovė Safarova Solmaz (16.32 m).
Rolandas Urbonas taip pat dalyvavo disko metimo rungtyje (F12) ir užėmė 4 – ąją vietą (37.28 m). Čia stipriausias buvo Ispanijos sportinikas Lopez Gonzalez Kim (48.75 m), sidabro medalį iškovojo lenkas Wietecki Marek (45.69 m), bronza atiteko Rusijos sportininkui Andriushchenko Vladimir (44.31 m).
Mindaugas Bernotas startavo  vyrų 100 m bėgime (T42), kur liko 4 – oje vietoje (14.26 s). Greičiausias šioje rungtyje buvo Prancūzijos lengvaatletis Kayitare Clovel (13.08 s), antras finišavo danas Jorgensen Daniel (13.45 s), trečias – rusas Prokhorov Anton (13.48 s).
Modestas Grauslys dalyvavo šuoli į tolį rungtyje (T11) ir užėmė 5 – ąją vietą (5.41 m). Pirmas čia buvo ukrainietis Katyshev Ruslan (5.96 m), antras – ispanas Parejo Mara Martin (5.94 m), trečias – taip pat ispanas Porras Xavier (5.93 m).
Simonas Kurutis startavo trišuolio rungtyje (T47), kur liko 4 – oje vietoje (12.92 m). Aukso medalį šioje rungtyje iškovojo Graikijos sportininkas Kostakis Georgios (13.78 m), sidabro medalis atiteko bulgarui Subotai Aliaksandrui (13.63 m), bronza – graikui Koutouliasui Christosui (13.05 m).

Rugpjūčio 20 d., antrąją varžybų dieną lengvaatletis Simonas Kurutis dalyvavo šuolio į tolį rungtyje (T47). Nušokęs 6.24 m Simonas iškovojo bronzos medalį. Aukso medalį šioje rungtyje laimėjo Graikijos sportininkas Kostakis Georgios (6.50 m), sidabro – Bulgarijos atstovas Hristov Mihail (6.29 m).
Jonas Spudis dalyvavo rutulio stūmimo rungtyje (F44), kur liko 6 – oje vietoje, rutulį nustūmęs 12.37 m. Pirmas šioje rungtyje buvo slovakas Matusik Adrian (16.19 m), antras – kroatas Katanusic Ivan (14.61 m).

Simonas Kurutis 2

Simonas Kurutis

Mindaugas Bilius ir Donatas Dundzys startavo disko metimo rungtyje (F37). Mindaugas čia iškovojo sidabro medalį, diską nusviedęs 49.59 m, už Mindaugą stipresnis buvo tik Ukrainos atstovas Zhabnyak Mykola (54.89 m), trečiąją vietą laimėjo lenkas Blatkiewicz Tomasz (45.61 m). Donatas šioje rungtyje liko 9- oje vietoje (39.06 m).

Mindaugas Bilius 2

Mindaugas Bilius

Irena Perminienė dalyvavo rutulio stūmimo rungtyje (F53/54/55). Sportininkė liko 9 – oje vietoje, rutulį nustūmusi 5.10 m. Irenos perminienės klasė F54. Aukso medalį šioje rungtyje iškovojo rusė Bogacheva Maria (7.04 m), klasė F54, sidabras atiteko ukrainietei Stetsyuk Svitlanai (4.28 m), klasė F53, bronzą laimėjo vokietė Buggenhagen Marianne (7.28 m), klasė F55.

Visus Lietuvos ir ne tik Lietuvos sportininkų pasirodymus galima stebėti YouTube.com/ParalympicSportTV, platesnė informacija apie pasiektus rezultatus ir iškovotus medalius swansea2014.com.