(8 523) 33320

Faksas (8-5) 231 66 60

Kalbos pasirinkimas:

LT EN
.

Neįgaliųjų reikalų departamento organizuojamas renginys – diskusija „Asmenų su psichosocialine ar intelekto negalia teisių apsauga ir pokyčiai Lietuvoje ir Islandijoje“

„Svarbu, kad kiekvienas asmuo turėtų reikiamą pagalbą net ir tais atvejais, kai  asmuo su negalia yra vienišas, neturi artimųjų. Taigi būtent profesionalių pagalbininkų instituto platesnis veikimas ir pagalbos priimant sprendimus užtikrinimas kuo platesniam asmenų ratui galėtų padėti spręsti šį klausimą“, – akcentavo Teisingumo viceministrė Jurga Greičienė.

Mes visi dalyvaujame sprendimų priėmimo procese. Prieš priimdami sprendimus, konsultuojamės su šeima ar draugais, kolegomis ar klasės draugais, įvairiais specialistais ar mentoriais. Galime prašyti pagalbos, kad nuspręstume, ar eiti į akląjį pasimatymą, pirkti naudotą automobilį, keisti darbą, atnaujinti nuomos sutartį ar atlikti kataraktos operaciją. Pasitariame su kitais, o tada nusprendžiame patys. Žmonėms su negalia gali prireikti pagalbos priimant sprendimus dėl gyvenimo sąlygų, sveikatos priežiūros, santykių ir finansinių reikalų. Tačiau jiems nebūtinai reikia globėjo, kuris už juos priimtų tokius sprendimus.

, – vakarykštėje diskusijoje kalbėjo Asmenų su negalia apsaugos ofiso vadovas Jón Þorsteinn Sigurðsson iš Islandijos.

Reikjaviko savivaldybės Neįgaliųjų politikos ir praktikos biuro vadovė Aðalbjörg Traustadóttir akcentavotai, kad „pati negalia nėra problema, visuomenė turi keisti požiūrį į tai“.

Lapkričio 17 d. vykusios diskusijos Asmenų su psichosocialine ar intelekto negalia teisių apsauga ir pokyčiai Lietuvoje ir Islandijoje“ įrašą  jau kitą savaitę rasite Neįgaliųjų reikalų departamento interneto svetainėje.

https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/islandai-dalijasi-patirtimi-apie-zmoniu-su-intelekto-ar-psichosocialine-negalia-galimybes-gyventi-savarankiskiau?fbclid=IwAR257a66c3lfroyAaJt383X9x7eHEigdXFqdMFD5l8gb45qwmN1-4iihjW8

Spausdinti