(8 523) 33320

Faksas (8-5) 231 66 60

Kalbos pasirinkimas:

LT EN
.

Įtraukaus ugdymo skatinimo kampanija „Jokio skirtumo“. Vincentas ir Ema.

Vincentas bendrauja…akimis, už kurių slypi didelis, kitiems nepažintas pasaulis. Jo pasaulis, kuriame jaučiasi saugiausiai. Žinoma, geriausiai jį pažįsta tėtis ir mama:  „Iškart tai supratau, kai jis gimė, kad jo akyse paprasta Pasaulio išmintis – „viskas ko reikia – tai meilė”. Akimis jis kartą tėtei pasakė, kad nori į mokyklą su visais, ir tai buvo pats geriausias sprendimas. Nesvarbu, kad į mokyklą jam tenka eiti apsiginklavus garsą slopinančiomis ausinėmis, masažiniu šepečiu ar net kartais pižama, nes kiti rūbai taip erzina! Vincentas eina ten turėti savo vaikystę – su kvietimais į gimtadienį, žaidimais, rašteliais, draugų apkabinimais, būti priimtas toks, koks yra.  Neabejoju, kad ir jo klasės draugams to reikia ne mažiau. Vincentas nebendrauja žodžiais, bet jis įkvepia prakalbėti su žinia, kad „svarbu meilė, ir jokio skirtumo, kaip ja daliniesi – žodžiais ar žvilgsniu”.

Sulaukus vos 2.5 mėnesio, Emai buvo diagnozuotas Dauno sindromas. Ir tai jai nei kiek  nesutrukdė įsilieti į patirčių sūkurį.  Iš Vilniaus persikėlus į mažesnį miestelį – Kaišiadoris, ji pradėjo lankytį įprastą darželį, o vėliau – ir bendrojo ugdymo mokyklą. Nors miestelyje yra ir specializuota mokykla, mama norėjo, kad Ema mokytųsi su visais vaikais, net jei jie ir šiek tiek kitokie, nei ji. Galbūt pradžioje mokytojai ir galvojo, kad ji „nepatogus“ vaikas, bet greitai pakeitė nuomonę, mat Ema yra labai disciplinuota, šilta ir draugiška. O be to, ir ypatingai užsiėmusi. Krėsti išdaigas jai kartais tiesiog pritrūksta laiko, mat lanko menų mokyklą, dailės, violončelės ir ukulėlės pamokas. Taip pat ir modelių mokyklėlę, o kad neužsisėdėti, mokykloje pradėjo eiti ir į krepšinio treniruotes. Ir jokio skirtumo, kad kartais norisi bėgti kiek kitaip, negu visi.

Nuo 2024 m. rugsėjo daugiau nei 3000 vaikų, turinčių negalią,  galės į mokyklas eiti kartu su visais.

Vincentas ir Ema dalyvavo Neįgaliųjų reikalų departamento vykdomoje įtraukaus ugdymo skatinimo kampanijoje „Jokio skirtumo“, kurios metu tapo modeliu bei kampanijos veidu.

Fotosesijos nuotraukas galite išvysti didžiųjų miestų viešojo transporto stotelėse.

Spausdinti