(8 523) 33320

Faksas (8-5) 231 66 60

Kalbos pasirinkimas:

LT EN
.

INFORMACIJOS TEIKIMO PRIEINAMAIS BŪDAIS PRAKTINIAI MOKYMAI ALYTUJE

Maloniai kviečiame visus viešojo sektoriaus darbuotojus dalyvauti praktiniuose mokymuose ir pirmiesiems sužinoti apie informacijos teikimo žmonėms su negalia prieinamais bendravimo būdais taikymą, aprėptį ir įgyvendinimo rekomendacijas.

📆 Kada? 2023 m. balandžio 19 d., trečiadienį, 13:00 – 17:20 val. Trukmė – 4.20 val.  Įėjimas nuo 12:30 val.

12:30 – 13:00 val., kol rinksis dalyviai gyvai ir prisijunginės nuotoliu, ekrane bus rodomos Lietuvos menininkų lengvai suprantamos kalbos tekstus paaiškinančios iliustracijos. Taip pat reportažas apie informacijos prieinamumą bei kvietimo filmukas į šiuos mokymus.

🏛 Kur? Alytaus kultūros centre, Pramonės g. 1B, Mažojoje salėje 2 aukšte.

Renginys nemokamas. Vyks hibridiniu būdu (gyvai ir nuotoliu). Vertimas į lietuvių gestų kalbą.

Registruokitės čia

Kokias žinias įgysite mokymų metu? Ko išmoksite?

Interaktyviuose mokymuose lektoriai, savo srities ekspertai – Vilniaus universiteto lingvistės, Lietuvos audiosensorinės bibliotekos ir Lietuvių gestų kalbos vertimo centro specialistai, atskleis gerąsias Lietuvos ir užsienio praktikas apie tai, kaip tekstą paversti visiems prieinamu. Kiekvienas paskaitos dalyvis turės unikalią galimybę išbandyti prieinamų tekstų kūrimo, jų maketavimo ypatumus.

Kam skirti mokymai?

Šalies savivaldybių ir joms priklausančių įstaigų darbuotojams: personalo, IT, raštvedybos, komunikacijos, švietimo, kultūros, architektūros ir kitų skyrių specialistams; bibliotekininkams, archyvarams, socialiniams pedagogams, seniūnijos ir poliklinikų ir ligoninių administracijos darbuotojams bei visiems tiems, kurie kasdien susiduria su įvairiausių tekstų rengimu: atsakinėja į gyventojų užklausas, rašo atsakymus institucijoms, rengia skirtingo turinio dokumentus.

Tokiu būdu Jūsų tekstai – pranešimai spaudai, atsakymo formos gyventojams ar dokumentai – taps patogesni žmonėms su klausos, regos, intelekto sutrikimais, disleksija, senjorams, migrantams, besimokantiems lietuvių kalbos ir daugybei kitų visuomenės narių. Bene svarbiausias dalykas, kurį įgysite mokymuose – tai suvokimas, kad informacijos prieinamumo užtikrinimas – įveikiama užduotis kiekvienam, parodanti pagarbą visiems mūsų visuomenės gyventojams.

Informacija dalyvaujančių mokymuose gyvai patogumui: maloniai prašome į mokymus atsinešti savo išmanųjį įrenginį (patogiausia nešiojamąjį kompiuterį). Taip galėsite gauti daugiausiai žinių apie kasdienį darbą, pavyzdžiui, kaip pritaikyti „Word“ tekstus, kad jie taptų prieinami kiekvienam.

Iki pasimatymo įtraukios komunikacijos mokymuose!

Spausdinti