(8 523) 33320

Faksas (8-5) 231 66 60

Kalbos pasirinkimas:

LT EN
.

Lengvai suprantama kalba

2021-10-26

Džiaugiamės galėdami pristatyti Asmeninės pagalbos teikimo tvarkos aprašus, parengtus lengvai suprantama kalba.
Lengvai suprantama kalba (angl. „easy-to-read“) – tai metodas, kurio pagalba suprantamai pateikiama informacija skaitymo, suvokimo problemų, intelekto negalią turintiems asmenims. Šiuo metodu parengti tekstai dėl savo paprastos kalbos ir aiškios struktūros taip pat puikiai tinka senjorams, vaikams bei visai visuomenei.

Atsižvelgiant į tikslinę auditoriją, kuriai norima perteikti informaciją, tekstas lengvai suprantama kalba gali būti parengtas trimis lygiais, pradedant tekstu asmenims, turintiems labai didelių teksto suvokimo sunkumų, iki aukščiausio – asmenims, kuriems kyla sunkumų suvokiant sudėtingus tekstus ir reikia pagalbos juos suprasti.

Siekiant išlaikyti detalią asmeninės pagalbos teikimo tvarkų informaciją, tekstai buvo verčiami aukščiausiu lengvai suprantamos kalbos lygiu.

Tai puiki galimybė visiems, norintiems suprasti pakankamai detalią informaciją apie jiems ar jų artimiesiems galimą suteikti asmeninę pagalbą.

Kviečiame susipažinti:

· Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarkos aprašas

· Neįgaliojo mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo tvarkos aprašas

· Valstybės biudžeto lėšų asmeninei pagalbai teikti paskirstymo, pervedimo, naudojimo, atsiskaitymo ir kontrolės tvarkos aprašas

Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo aprašo paaiškinimas

Neįgaliojo mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo tvarkos aprašo paaiškinimas

Valstybės biudžeto lėšų asmeninei pagalbai teikti paskirstymo, pervedimo, naudojimo, atsiskaitymo ir kontrolės tvarkos aprašo paaiškinimas

Spausdinti