(8 658) 88400

Faksas (8-5) 231 66 60

Kalbos pasirinkimas:

LT EN
.

10-OJOJE ,,TAU, VILNIAU“ ŠVENTĖJE SAVO KŪRYBĄ PRISTATĖ DAUGIAU NEI 130 NEĮGALIŲJŲ ORGANIZACIJŲ

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė pasveikino jubiliejinę, 10-ąją neįgaliųjų šventę-mugę „Tau, Vilniau!“.
Šiemet į šventę suvažiavo daugiau kaip 2500 neįgaliųjų, atstovaujančių net 130 organizacijų. Mugėje savo darbus eksponavo ir pardavinėjo neįgalieji liaudies amatų meistrai, namudininkai iš įvairių Lietuvos vietų.

tau vilniau2014_1

Vilniečiai bei miesto svečiai turėjo galimybę apžiūrėti ir įsigyti suvenyrų, meninių dirbinių, pasiklausyti organizacijų ir bendruomenių kolektyvų pasirodymų.
„Tai nuostabi idėja ir tradicija, suburianti ne tik neįgaliuosius, bet ir visus vilniečius bei sostinės

svečius. Tikiu, kad ši šventė gyvuos dar ne vieną dešimtmetį, o panašių švenčių tradicijos persikels ir į regionus“, – sakė renginio globėja ministrė A. Pabedinskienė.
Apžiūrinėdama neįgaliųjų darbus, ministrė akcentavo, kad menas ir kūryba – universali kalba, kuria kiekvienas neįgalus žmogus gali atskleisti savo jausmus, bendrauti su supančiu pasauliu. Kūrybos procesas padeda neįgaliam žmogui pasijusti lygiaverčiu visuomenės nariu ir aktyviu jos dalyviu – kūrėju. Kūrybinis procesas ir bendravimas ugdo neįgaliųjų saviraišką, skatina kūrybiškumą, pilietinį aktyvumą.
Respublikinė neįgaliųjų darbų paroda-mugė-koncertas „Tau, Vilniau!“ – tai tradicinis, masinis, daugiaplanis kultūros renginys, skirtas neįgaliųjų žmonių integracijai visuomenėje sustiprinti. Ši šventė yra galimybė neįgaliems žmonėms iš įvairių regionų susiburti kartu ir pristatyti visuomenei kūrybinius, darbinius pasiekimus bei neišsenkančią dvasios stiprybę.
Renginį organizavo Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“.

Nuotraukų galeriją rasite mūsų profilyje Facebook tinkle.

Ryšių su visuomene skyrius, tel.: (8-5) 266 8191, 266 8122, 266 8166.

Parengta  pagal www.socmin.lt informaciją

Spausdinti