Faksas (8-5) 231 66 60

Kalbos pasirinkimas:

LT EN

ŽMOGAUS TEISIŲ DIENĄ LIETUVOS GYVENTOJAI APIE SAVO TEISES DAUGIAU SUŽINOTI GALĖS MIESTŲ IR RAJONŲ SAVIVALDYBĖSE

Šių metų gruodžio 10 d. daugelis Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių kvies gyventojus į renginius, skirtus Tarptautinei žmogaus teisių dienai paminėti. Teisinio švietimo iniciatyvą „Daugiau teisinių žinių – daugiau teisingumo“ jau antrus metus iš eilės skelbia Teisingumo ministerija.

Visose prie šio projekto prisidėsiančiose savivaldybėse gruodžio 10 d. teisininkai konsultuos gyventojus rūpimais teisiniais klausimais. Kai kuriose savivaldybėse Teisingumo ministerijos paskatinti Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybų, Registrų centro, Antstolių rūmų ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovai minėtą dieną taip pat teiks pagalbą gyventojams su savo kuruojama sritimi susijusiais teisiniais klausimais.

Tikslias regionuose vyksiančių Žmogaus teisių dienos renginių vietas ir gyventojų priėmimo laiką savivaldybės skelbs vietinėje spaudoje bei savo internetinėse svetainėse. Informaciją taip pat bus galima rasti teisinės informacijos portale www.teisingumas.lt.

Šiemet, kaip ir praeitais metais, Žmogaus teisių dieną aktyviai dirbdami sutiks ir Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos (VGTP) tarnybų specialistai. Vilniaus gyventojai gruodžio 10 d. teisiniais klausimais galės kreiptis ne tik į miesto ir rajono savivaldybes, bet ir į Vilniaus VGTP tarnybą. Panevėžio VGTP tarnyba Žmogaus teisių dieną minės gruodžio 12 d. kartu su Utenos rajono savivaldybe. Utenoje ta proga bus organizuojamas renginys „Valstybės garantuojama teisinė pagalba Lietuvoje ir kitose šalyse“. Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių Tarnybų specialistai gruodžio 10 d. gyventojus konsultuos savo apskričių savivaldybėse.

Gruodžio 19 d. Teisingumo ministerijoje vyks konferencija „Visuomenės teisinio švietimo raida ir perspektyvos“. Renginio metu bus apibendrinti 2004–2008 m. visuomenės teisinio švietimo programos įgyvendinimo rezultatai ir pristatyta naujoji 2009–2012 m. programa. Konferencijoje dalyvaus Teisingumo bei Švietimo ir mokslo ministerijų atstovai, kiti teisinio švietimo programoje dalyvaujantys asmenys. Savo atliktus darbus (metines ataskaitas) teisinio konsultavimo ir informavimo srityje pristatys nevalstybinės organizacijos, įgyvendinančios Teisingumo ministerijos finansuojamus visuomenės teisinio švietimo projektus.

Iniciatyvą „Daugiau teisinių žinių – daugiau teisingumo“ remia ir Lietuvos teisininkų draugija, kuri gruodžio 10 d. Žmogaus teisių dienos paminėjimo renginį pradės savo skyriaus Zarasuose atidarymu. Teisingumo ministerija šiame skyriuje artimiausiu metu planuoja įkurti naują teisinės prieigos vietą.

Parengta pagal http://www.tm.lt informaciją.

Spausdinti