(8 523) 33320

Faksas (8-5) 231 66 60

Kalbos pasirinkimas:

LT EN
.

#šiaurės_šalys_be_didelių_institucijų

2021 m. rugsėjo 21-22 d. Departamento darbuotojai lankėsi Danijos Karalystėje. Vizito tikslas – susipažinti su Danijos patirtimi DI srityje.
Aplankėme Nacionalinė sveikatos ir gerovės valdyba prie Socialinių reikalų ir vyresnio amžiaus žmonių ministerijos. Ši Valdyba atsakinga už visų socialinių paslaugų srities plėtrą, konsultavimą ir įgyvendinimą, kuri svariai prisideda sprendžiant iššūkius šiose socialinės politikos srityse:
 
☑vaikai ir paaugliai
☑neįgalieji
☑pažeidžiamos grupės
 
Valdybos sudėtyje esančiame Įgaliojimų ir specializacijos skyriuje veikia trys padaliniai: Socialinės priežiūros ir nacionalinio koordinavimo padalinys išduoda socialines paslaugas teikiančioms įstaigoms licencijas, prižiūri ar įstaigos paslaugas teikia tinkamai, laikosi visų rekomendacijų ir nustačius pažeidimus ar neatitikimus taiko sankcijas. Tai, mus konsultavusio Neįgalumo ir Nacionalinės vertimo žodžiu tarnybos atstovo Brian Skov Nielsen, teigimu yra „blogasis policininkas“.
„Geruoju policininku“ galima būtų pavadinti VISO ir Centro prieš prekybą žmonėmis padalinį, kuris teikia savivaldybėms nemokamas konsultacijas dėl paslaugų teikimo ypač sudėtingais atvejais, pvz. kai savivaldybėje atsiranda vaikas, turintis sudėtingą autizmo sutrikimą, kurčneregys asmuo, kūdikis asmenų su psichikos negalia šeimoje ar pan. VISO, greta jame dirbančių darbuotojų, yra sukaupta didelis (apie 300 asmenų) ekspertų baseinas, kurie dirba pagal paslaugų sutartis. Atsiradus sudėtingam atvejui VISO darbuotojas arba ekspertas vyksta į savivaldybę ir nemokamai apmoko savivaldybės darbuotojus (ar atstovus, konsultantus) dirbti su šiais atvejais. Visos savivaldybės mielai naudojasi „gerojo policininko“ – VISO paslaugomis, nes jos ekspertinės, kokybiškos ir leidžia nepateki į „blogojo policininko“ akiratį.
Neįgalumo centras dirba su vaikais, jaunimu ir suaugusiais, kurie turi pažinimo ar fizinę negalią. Centras visų pirma prisideda prie žinių apie socialines problemas ir sprendimų, skirtų tikslinėms grupėms vaikams, jaunimui ir suaugusiems, turintiems pažinimo ar fizinę negalią priėmimo. Ypatingas dėmesys skiriamas neįgaliems piliečiams, kurie galėtų būti savo gyvenimo šeiminkais ir būti visuomenės dalimi.
Vizitas vyko įgyvendinant Šiaurės ministrų tarybos Šiaurės ir Baltijos šalių viešojo administravimo mobilumo programos projektą „Deinstitucionalizacijos patirtis Šiaurės šalyse“.
 

Spausdinti