(8 5) 231 66 49

Faksas (8-5) 231 66 60

Kalbos pasirinkimas:

LT EN

SEIME VYKS KONFERENCIJA, SKIRTA PASAULINEI KURČIŲJŲ DIENAI PAMINĖTI

Spalio 8 d., trečiadienį, 12 val. Konferencijų salėje (Seimo III rūmai) vyks konferencija, skirta Pasaulinei kurčiųjų dienai paminėti „Klausos negalią turinčių asmenų informacijos prieinamumo, socialinių paslaugų, ugdymo bei užimtumo sprendimo galimybės“.
Konferencijos organizatoriai – Socialinių reikalų ir darbo komitetas ir Lietuvos Kurčiųjų draugija. Konferencijos tikslas – įvertinti esamą situaciją, atkreipti visuomenės, atsakingų institucijų dėmesį į kurčiųjų bendruomenės iškeltas problemas ir ieškoti sprendimo būdų.
Tarptautinė kurčiųjų federacija 1951 m. paskutinį rugsėjo sekmadienį paskelbė Pasauline kurčiųjų diena. Šią dieną skatinama spręsti klausos negalią turinčių asmenų integracijos į visuomenę problemas. Būtent šiuo metu kurčiųjų asociacijos visame pasaulyje organizuoja susitikimus, įvairius renginius, kuriuose diskutuojama kurtiesiems aktualiomis temomis.
,,Sprendžiant šiuos klausimus, dar išlieka problemų, apie kurias turime kalbėti ir ieškoti sprendimo būdų“, – teigia konferencijos vedančioji Seimo narė Raminta Popovienė.
Konferencija su vertimu į gestų kalbą bus tiesiogiai transliuojama Seimo interneto svetainėje ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“.
Konferencijos programa.
Papildoma informacija: Seimo narė Raminta Popovienė, tel. 8 698 42166.
Lietuvoje neįgalūs asmenys sudaro apie 7 % visų gyventojų ir net 4–6 % visų neįgaliųjų sudaro klausos negalią turintys asmenys. Pagrindinės kurčiųjų teisės įtvirtintos Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencijoje, sakančioje, kad „bet kokio asmens diskriminacija dėl jo neįgalumo yra žmogaus prigimtinio orumo ir vertės sumenkinimas“.
Taip pat Konvencijoje teigiama, kad neįgaliesiems turi būti užtikrintas jų laisvių ir teisių įgyvendinimas. Jiems turi būti sudaryta galimybė reikšti savo valią šalies gyvenimo klausimais. Dokumente įtvirtinta, kad galima mokytis gestų kalbos, ją vartoti, prireikus prašyti vertėjo pagalbos.

Asta Markevičienė,
Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5) 239 6202, el. p. asmark@lrs.lt)

Parengta pagal www.lrs.lt informaciją

Spausdinti