Faksas (8-5) 231 66 60

Kalbos pasirinkimas:

LT EN

NUSKAMBĖJO BAIGIAMIEJI III-OJO KONKURSO-FESTIVALIO ,,PERLIUKAI” AKORDAI

Lapkričio 18-20 dienomis Vilniaus lenkų kultūros namuose nuo pat ankstyvo ryto iki vėlumos skambėjo muzika, liejosi geros emocijos. Čia kartu muzikavo, bendravo per 200 neįgaliųjų ir jų draugų iš visos Lietuvos. Tai  III-ojo respublikinio jaunų neįgaliųjų muzikos atlikėjų konkurso-festivalio „Perliukai“, organizuojamo Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ ir globojamo Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės, penkių regioninių konkursų nugalėtojai iš Šiaulių, Kauno, Alytaus, Plungės, Visagino, Vilniaus ir kitur.

„Perliukai“ baigiamųjų renginių metų vyko įspūdinga koncertinė, kultūrinė-edukacinė veikla. Šauniai parepetavę ir padalyvavę kūrybinėse dirbtuvėse, jaunieji dainininkai ir instrumentalistai bei jų pedagogai skubėjo į interaktyvios veiklos vakarą Kultūros bare „Kablys“ – klausėsi muzikos, mokėsi šokio, išbandė riedlenčių sportą, o taip pat turiningai leido laiką, apsilankydami ir apžiūrėdami Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus. Smagu, kad neįgalieji laureatai turėjo puikią galimybę dalinti koncertine scena su tokiais puikiais, populiariais Lietuvos muzikos kolektyvais –  LRT grupe (vadovas Dainius Pulauskas), Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos ,,Liepaitės“ Jaunučių choru (vadovė Edita Jaraminienė), Popgrupe ,,Hey!“ (vadovė Viktorija Kalpokaitė), neįgaliųjų nacionaliniu „Spalvų muzikos“ orkestru (meno vadovas Romualdas Brūzga), Diksilendu „Sweetband“ (vadovas Karolis Pratkus). Visas tris dienas pagrindinius koncertinius renginius nuotaikingai vedė nenuilstantis Jurgis Brūzga.

Lapkričio 19 d. vakaras buvo skirtas Martynui Giruliui. Martynas, pirmasis pasaulyje neįgalus žmogus, kuriam pritaikyta bioninė ranka. Stiprus ir atkaklus vaikinas šį vakarą dėkojo visiems padėjusiems išsipildyti jo svajonei. Padėkos koncerte skambėjo ne tik konkurso-festivalio „Perliukai“ laureatų, bet ir populiaraus dainininko Vudžio bei kvarteto DAR Martynui bei visiems susirinkusiems skirtos dainos. Tikimės, kad nuostabus Martyno pavyzdys taps paskata neįgaliesiems konkurso-festivalio „Perliukai“ laureatams drąsiai svajoti ir siekti savo tikslų.

Konkurso-festivalio „Perliukai“ uždarymo renginiuose jaunieji talentingi vaikai ir jaunimas, jų vadovai sulaukė nemažai garbių svečių. Sveikinimo ir padėkos žodžius renginio organizatoriams ir dalyviams tarė renginio globėja, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis, Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, LR Seimo nariai Raminta Popovienė, Rokas Žilinskas, regioninių konkursų „Perliukai“ žiūri komisijos narės, prof. Aleksandra Žvirblytė, mokytoja-metodininkė  Renata Krikščiūnaitė-Barcevičienė ir kiti.

III-asis respublikinis jaunų neįgaliųjų muzikos atlikėjų konkursas-festivalis „Perliukai“ baigėsi. Džiaugiamės, kad jis tapo puikia neįgaliųjų ir sveikųjų muzikos atlikėjų kūrybinio bendradarbiavimo švente, kurioje dalyvavo per 650 jaunų atlikėjų, jų pedagogų iš visos Lietuvos.

Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ nuoširdžiai dėkoja visiems prisidėjusiems prie sėkmingo III-iojo konkurso-festivalio „Perliukai“  uždarymo renginių įgyvendinimo:

•    Renginio globėjai – Socialinės apsaugos ir darbo ministrei Algimantai Pabedinskienei ir  jos pagalbininkams už padėkas, atminimo dovanas dalyviams;
•    Neįgaliųjų reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Lietuvos kultūros tarybai už skirtą dalinį finansavimą;
•    Vilniaus lenkų kultūros namams, UAB ,,Limada“, UAB „Grota“, UAB „Reprodukcija“, UAB „Autobusų nuomos centras“, UAB „Blikas“, UAB „Balionų karaliai“, Grafinio dizaino studijai „Imago“, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams, Kultūros barui „Kablys“, VšĮ „Klasika Lt“, Martyno Girulio labdaros ir paramos fondui už nuoširdų bendradarbiavimą, operatyvią pagalbą;
•    Visiems dalyviams, jų vadovams, neįgaliųjų ugdymo įstaigoms, organizacijos už geranorišką bendradarbiavimą.

Daugiau festivalio akimirkų Facebook paskyroje

Parengta pagal www.guboja.lt informaciją

Spausdinti