(8 523) 33320

Faksas (8-5) 231 66 60

Kalbos pasirinkimas:

LT EN
.

NEDARBUI LIETUVOJE MAŽINTI – SOCIALINIŲ PASLAUGŲ NAUJOVĖS

Praktikoje pritaikius socialinių paslaugų naujoves – partnerystę, paslaugų kompleksiškumą, aktyvų socialinį darbą – du trečdaliai (63 proc.) iš daugiau negu 10 tūkst. Europos bendrijų iniciatyvos Equal projektuose dalyvavusių socialiai pažeidžiamų žmonių įsidarbino, iškritusieji iš švietimo sistemos pradėjo mokytis arba nusprendė tęsti mokslus ir tik maža dalis nedirba.

Socialiai pažeidžiami asmenys – tai neįgalieji, vienišos mamos, ikipensinio amžiaus žmonės ar kvalifikacijos neturintys jaunuoliai, tautinių mažumų atstovai ir kiti dėl įvairių priežasčių negalintys susirasti darbo asmenys. Equal projektų praktika parodė, jog šie žmonės nori ir gali dalyvauti darbo rinkoje, tačiau trūksta jų poreikius atitinkančių paslaugų bei skatinimo priemonių.

Darbo ir socialinių tyrimų instituto direktoriaus doc. dr. Boguslavo Gruževskio teigimu, institucijų partnerystė padėtų kurti kompleksines paslaugas. Tokios paslaugos išspręstų ir problemas, tiesiogiai lemiančias darbo paiešką, t. y. tenkintų specialaus gydymo ar psichologo konsultacijų poreikį. Antra vertus, kompleksinė pagalba padėtų specialiųjų poreikių žmonėms išlikti darbo vietoje ir sėkmingai konkuruoti darbo rinkoje. Equal projektų patirtis parodė, kad teikiant kompleksines paslaugas, iki 50 proc. padidėja socialiai pažeidžiamų žmonių išlikimo darbo rinkoje galimybės.

Specialistai tvirtina, kad socialiai pažeidžiamų žmonių nedarbo problema yra susijusi ne tik su jų išsilavinimo spragomis ar gebėjimų trūkumu, bet ir su savęs vertinimu.

Tiesiogiai susipažinti su Equal projektų patirtimi ir pasiūlytomis naujovėmis bus galima netrukus pasirodysiančiame leidinyje „Equal – nauji keliai į darbo pasaulį. Lygybės ir nediskriminacijos link”.

Plačiau apie bendriją Equal ir socialinių paslaugų naujoves skaitykite interneto svetainėje http://www.nisc.lt.

Spausdinti