(8 5) 231 66 49

Faksas (8-5) 231 66 60

Kalbos pasirinkimas:

LT EN

2008 m. naujienų archyvas

 • DIDĖJA VIENKARTINĖ IŠMOKA UŽ GIMUSĮ VAIKĄ, GLOBOTINIAMS – ĮSIKŪRIMO IŠMOKA

  Nuo 2009 m. sausio 1 d. kiekvienam globojamam vaikui bus skiriama maždaug 97-98 litų (dabar 52 litai) mėnesio išmoka iki jam sukaks 3 metai, o nuo 3 iki 18 metų ir vyresniam, kuris mokysis bendrojo lavinimo mokykloje, bet ne ilgiau kaip iki 21 metų, - 52 litai. Kiekvienam gimusiam vaikui bus skiriama 1,43 tūkst. litų vienkartinė išmoka vietoj buvusių 1,04 tūkst. litų.

  Plačiau
 • 2009 M. DRAUDŽIAMOSIOS PAJAMOS – 1488 LITAI

  2008 m. gruodžio 30 d. Vyriausybės posėdyje Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teikimu buvo patvirtintas kitų metų draudžiamųjų pajamų dydis. Jis nesikeičia, lieka 1488 Lt, koks buvo nuo 2008 m. rugpjūčio 1 d. Tačiau šį dydį būtina patvirtinti ne rečiau kaip kartą per metus iš naujo tam, kad skiriant „Sodros“ pensijas ir pašalpas po sausio 1 d. būtų galima apskaičiuoti jų dydį remiantis Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymu.

  Plačiau
 • NUO KITŲ METŲ – DIDESNIS MOKINIO KREPŠELIS

  2008 m. gruodžio 24 d. Lietuvos Respublikos vyriausybė pritarė Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymui patikslinti Mokinio krepšelio metodiką 2009 metams. Nuo kitų metų mokinio krepšelyje vienam sutartiniam mokiniui bus skirta 3774 litai. (Nuo 2008 metų rugsėjo 1-osios mokinio krepšelyje vienam sutartiniam mokiniui buvo skirti 3 059 litai).

  Plačiau
 • NAUJA SVETAINĖ KURTIESIEMS

  Internete pasirodė nauja svetainė kurtiesiems MyDeafLife.com, kurioje britų (BSL) ir tarptautine (ISL) gestų kalba galima pažiūrėti naujausių pasaulio įvykių santraukas, sporto naujienas, rasti medicininės, verslo, pramoginės ir kitos informacijos. Į gestų kalbą bus verčiamos aktualios britų televizijos ir radijo laidos.

  Plačiau
 • TARPTAUTINIS BARBARA PETCHENIK VAIKŲ ŽEMĖLAPIO KONKURSAS “GYVENAME VIENINGAME PASAULYJE”

  Vaikai iki 15 metų amžiaus kviečiami piešti, tapyti ar kitokiomis priemonėmis kurti žemėlapius tema „Gyvename vieningame pasaulyje“. Organizatoriai konkurse kviečia dalyvauti ir negalią turinčius vaikus.

  Plačiau
 • NAUJAI PATVIRTINTI PAGRINDINIAI KOVOS SU ŽMONIŲ SVEIKATOS PROBLEMOMIS BŪDAI

  Sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta Valstybinė lėtinių neinfekcinių ligų profilaktikos 2008–2010 m. programa. Jos paskirtis – skatinti labiausiai paplitusių lėtinių neinfekcinių ligų prevenciją ir didinti piliečių atsakomybę už savo sveikatą.

  Plačiau
 • SVEIKATAI KITĄMET ŽADAMA SKIRTI DAUGIAU LĖŠŲ NEI ŠIEMET

  Vyriausybė posėdyje pritarė Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto 2009 m. rodiklių patvirtinimo įstatymo projektui. Ateinančiais metais PSDF biudžeto išlaidos ir pajamos sudarys 6,8 proc. daugiau, nei buvo numatyta 2008 m. biudžete. Siekiant užtikrinti efektyvų, kokybišką, racionalų ambulatorinį gydymą vaistais ir atsižvelgiant į stacionarinio gydymo atvejų mažėjimą, prognozuojamas neišvengiamas išlaidų kompensuojamiems vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms augimas. Remiantis 2009 m. PSDF biudžeto galimybėmis šiems tikslams skiriama 12,3 proc. daugiau lėšų, nei numatyta šių metų biudžete.

  Plačiau
 • EUROPOJE KURTIESIEMS IR NEPRIGIRDINTIESIEMS SIEKIAMA UŽTIKRINTI TIESIOGINĮ VAIZDO RYŠĮ SU AVARINĖMIS TARNYBOMIS IR POLICIJA

  Avon & Somerset (Didžioji Britanija) policija dalyvauja Europos Sąjungos projekte, kurio tikslas - užtikrinti kurtiesiems ir neprigirdintiesiems tiesioginį vaizdo ryšį su avarinėmis tarnybomis ir policija telefonu 112. Projekto vertė 8 mln. svarų sterlingų. Jis turėtų būti įgyvendintas per artimiausius 3 metus.

  Plačiau
 • BENDRUMO AKCIJA “KALĖDINIS SVEIKINIMAS VIENIŠAM ŽMOGUI”

  Valstybinis psichikos sveikatos centras kviečia visas atviras širdis prisijungti prie trečius metus vykstančios bendrumo akcijos „Kalėdinis sveikinimas vienišam žmogui". Ir šiemet visi kviečiami aktyviai dalyvauti, kuriant originalų sveikinimą, ant kurio užrašę kažką šilto, gražaus, viltingo, padovanotumėt jį vienišam kaimynui, gydymo ar slaugos ligoninėje besigydančiam pacientui, žmogui, kuriam šventiniu metu ypač reikia padrąsinimo, gero žodžio, vilties.

  Plačiau
 • ŽMOGAUS TEISIŲ DIENĄ LIETUVOS GYVENTOJAI APIE SAVO TEISES DAUGIAU SUŽINOTI GALĖS MIESTŲ IR RAJONŲ SAVIVALDYBĖSE

  Šių metų gruodžio 10 d. daugelis Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių kvies gyventojus į renginius, skirtus Tarptautinei žmogaus teisių dienai paminėti. Teisinio švietimo iniciatyvą „Daugiau teisinių žinių – daugiau teisingumo“ jau antrus metus iš eilės skelbia Teisingumo ministerija.

  Plačiau

Spausdinti