Faksas (8-5) 231 66 60

Kalbos pasirinkimas:

LT EN

LIETUVOS ATSTOVAS PIRMĄ KARTĄ TAPO JT NEĮGALIŲJŲ TEISIŲ KOMITETO NARIU

ruskus

Lietuva pirmą kartą šalies istorijoje turės savo atstovą Jungtinių Tautų (JT) neįgaliųjų teisių komitete. Birželio 10 d. Niujorke vykusiuose rinkimuose į JT neįgaliųjų teisių komiteto narius Lietuvos kandidatas Jonas Ruškus jau pirmajame ture nurungė gausų būrį kandidatų iš didesnių valstybių ir taps vienu iš 9 Komiteto narių, renkamų 2015-2018 m. kadencijai.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės teigimu, J. Ruškaus pergalė pirmajame rinkimų ture yra didžiulis pasiekimas Lietuvai. „Tai rodo, kad pasaulis vertina mūsų įdirbį gerinant neįgaliųjų integraciją bei padėtį visuomenėje ir pasitiki mūsų galimybėmis bei potencialu šioji srityje“, – sakė A. Pabedinskienė. Anot jos, šis įvykis kartu yra ir įpareigojimas šaliai dėti dar daugiau pastangų neįgaliųjų teisių įgyvendinimui.
Jonas Ruškus yra socialinių mokslų daktaras Vytauto Didžiojo universiteto Socialinio darbo katedros profesorius, Socialinių mokslų fakulteto dekanas. Pristatydama jo kandidatūrą Lietuvoje reziduojantiems užsienio šalių atstovams ministrė A. Pabedinskienė teigė, kad J. Ruškaus profesiniai pasiekimai ir asmenybė nekelia abejonių dėl jo tinkamumo atstovauti JT neįgaliųjų teisių komitetui ir prisidėti prie tarptautinių įsipareigojimų formulavimo neįgaliųjų srityje.
Pagrindinis Neįgaliųjų teisių komiteto veiklos tikslas − stebėti, kaip įgyvendinamos Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos nuostatos. Komitetas periodiškai vertina valstybių pateikiamas ataskaitas ir nagrinėja individualius skundus prieš valstybes.
Komitetą sudaro 18 asmenų. Visi jie privalo būti aukštos moralės specialistai, turintys pripažintą kompetenciją ir patirtį Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos reglamentuojamose srityse. Iki šiol Komitete savo atstovus turėjo Vokietija, Australija, Jordanija, Danija, Ispanija, Turkija, Jungtinė Karalystė, Tailandas, Čilė, Korėja, Tunisas, Vengrija, Kenija, Uganda, Gvatemala, Serbija, Ekvadoras, Meksika. 9 atstovų kadencija baigėsi šiemet, būtent vieno iš jų vietą užims ir J. Ruškus. Be Lietuvos atstovo, naujajai kadencijai taip pat buvo išrinkti kandidatai iš Vokietijos, Korėjos, Danijos, Kinijos, Serbijos, Kolumbijos, Mauricijaus ir Nigerijos.

Ryšių su visuomene skyrius, tel.: (8-5) 266 8191, 266 8122, 266 8166.

Parengta pagal www.socmin.lt informaciją

Spausdinti