Faksas (8-5) 231 66 60

Kalbos pasirinkimas:

LT EN

GEROJI NAUJIENA: TURINTIEJI KLAUSOS BEI KALBOS NEGALIĄ JAU NETRUKUS GALĖS IŠSIKVIESTI PAGALBĄ

Šių metų vasario 17 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente  laikinai einantis Bendrojo pagalbos centro  viršininko pareigas Jūris Targonskas susitiko su Lietuvos kurčiųjų draugijos direktore Roma Klečkovskaja, šios draugijos atstovais bei Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktore Genovaite Paliušiene.
Šiame susitikime  buvo  pristatyta realiai veikianti  pagalbos kreipimosi sistema, skirta asmenims, turintiems kalbos ir klausos negalią. Ši sistema  jiems leis susisiekti su Bendrojo pagalbos centro operatoriumi dėl pagalbos suteikimo, panaudojant išmaniuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius. Susitikimo metu aptarti ir organizaciniai klausimai, susiję su šios programinės įrangos diegimu. Pasak J. Targonsko, artimiausiu metu įdiegta programinė įranga bus išbandyta: „Pirmieji kalbos ir klausos negalią turintys žmonės netrukus jau galės susisiekti su Bendruoju pagalbos centru, vadinamuoju tyliuoju skambučiu“.
Siekiant maksimaliai supaprastinti ir sutrumpinti pagalbos poreikio nustatymo procesą, taikomosios programos išmaniesiems įrenginiams negalią turintiems asmenims leis patiems savo telefone įvesti ir išsaugoti pagrindinius identifikacinius duomenis (telefono numerį, vardą, pavardę, kraujo grupę, gimimo metus, globėjo ar asmens, su kuriuo galima susisiekti, telefono numerį, negalios pobūdį bei kitą svarbią informaciją).

Parengta pagal www.vpgt.lt informaciją

Spausdinti