(8-5) 231 66 49

(8-5) 231 66 60

Kalbos pasirinkimas:

LT EN

EUROPOJE KURTIESIEMS IR NEPRIGIRDINTIESIEMS SIEKIAMA UŽTIKRINTI TIESIOGINĮ VAIZDO RYŠĮ SU AVARINĖMIS TARNYBOMIS IR POLICIJA

Avon & Somerset (Didžioji Britanija) policija dalyvauja Europos Sąjungos projekte, kurio tikslas – užtikrinti kurtiesiems ir neprigirdintiesiems tiesioginį vaizdo ryšį su avarinėmis tarnybomis ir policija telefonu 112. Projekto vertė 8 mln. svarų sterlingų. Jis turėtų būti įgyvendintas per artimiausius 3 metus.

Projektą lydint sėkmei, žmonės, kalbantys gestų kalba, galėtų susisiekti ne tik su avarinėmis tarnybomis, bet ir vienas su kitu visoje Europoje. Specialiųjų tarnybų centre, prie kurtiesiems skirtų terminalų budėtų pareigūnai, galintys susikalbėti gestų kalba. Ištikus bėdai, kurtieji, neprigirdintieji, turintieji mokymosi negalę, galėtų susisiekti tiesiogiai, o ne per tarpininkus.

Projekte dalyvauja Avon Fire and Rescue tarnyba, Bristolio universitetas, Vodafone, Telecom Siemens ir kitos Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Prancūzijos Italijos, Olandijos firmos.

Plačiau apie projektą skaitykite interneto svetainėje www.kurtieji.com.

Spausdinti