(8-5) 231 66 49

(8-5) 231 66 60

Kalbos pasirinkimas:

LT EN

AKTYVIAI DALYVAVUSIEMS NEMOKAMOS DONORYSTĖS VEIKLOJE – VALSTYBINĖS PENSIJOS

2007 m. gruodžio 18 d. LR Seimas priėmė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtus Valstybinių pensijų įstatymo pakeitimus. Šiais pakeitimais siūloma garbės donoro vardą turintiems asmenims suteikti teisę gauti antrojo laipsnio valstybinę pensiją.
Antrojo laipsnio valstybinės pensijos garbės donoro vardą turintiems asmenims būtų skiriamos vadovaujantisšių valstybinių pensijų skyrimo tvarka, t. y. kai jie sulauktų pensinio amžius arba būtų pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais (netekusiais 60 ir daugiau procentų darbingumo). Paskirtos pensijos būtų mokamos ir dirbantiems šių pensijų gavėjams kartu su jiems priklausančiomis „Sodros“ pensijomis.
Garbės donoro vardas (kartu su tai patvirtinančiu ženklu ir pažymėjimu) suteikiamas donorui, ne mažiau kaip 40 kartų nemokamai davusiam kraujo ar 200 kartų – plazmos ir ne mažiau kaip 10 metų aktyviai dalyvavusiam nemokamos donorystės veikloje.
Garbės donoro vardą turinčių asmenų nėra daug, šiuo metu jie dar nėra pensinio amžiaus ir nėra pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais (netekusiais 60 procentų ir daugiau darbingumo). Dabar antrojo laipsnio valstybinės pensijos dydis yra 344 Lt.
Šios Valstybinių pensijų įstatymo pataisos įsigaliotų nuo 2008 m. sausio 1 d.
Plačiau apie Valstybinių pensijų įstatymo pakeitimus skaitykite interneto tinklapyje www.socmin.lt.

Spausdinti