Faksas (8-5) 231 66 60

Kalbos pasirinkimas:

LT EN

A. PABEDINSKIENĖ: ,,ŽMONIŲ SU NEGALIA ĮSITRAUKIMAS Į MENINĘ, KULTŪRINĘ, PILIETINĘ VEIKLĄ YRA EFEKTYVIAUSIAS INTEGRACIJOS KELIAS”

2014-12-05 socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, sveikindama Tarptautinės neįgaliųjų žmonių dienos paminėjimo šventės Kaune dalyvius, džiaugėsi, kad vis daugiau neįgaliųjų, turinčių judėjimo, regos ar kitų sutrikimų, buriasi į įvairius vokalinius ansamblius, kapelas, daugėja progų viešai pasigrožėti įspūdingais neįgaliųjų tapybos, skulptūros, fotografijos meno dirbiniais, vyksta neįgaliųjų sporto, teatro renginiai.
„Mūsų visų tikslas yra užtikrinti ir suteikti galimybę lavinti bei panaudoti žmonių su negalia kūrybines, menines, intelektines galias ir sugebėjimus. Tai efektyviausias integracijos kelias“, – sakė ministrė A. Pabedinskienė.
Pasak ministrės, kūryba yra tiltas, jungiantis visas visuomenės grupes, skatinantis integraciją į visuomenę, padeda pažinti ir suprasti vieniems kitus. „Tikiu, kad tikra kūryba išauga iš meilės žmonėms ir gyvenimui, o kūrybinė veikla vienija ir jungia, skatina bendravimą ir tarpusavio supratimą“, – sakė ji. Be to, bendras kūrybinis procesas, kurio metu yra galimybė mokytis vieniems iš kitų, ugdo saviraišką, skatina savarankiškumą, padeda įgauti daugiau gyvenimiškos patirties bei pasitikėjimo savimi.
Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro organizuojamos Tarptautinės neįgaliųjų žmonių dienos paminėjimo šventės metu žmones su negalia ir kitus visuomenės narius džiugina neįgalių žmonių meninių darbų paroda-mugė, meninių kolektyvų koncertas, galimybė susipažinti ir pabendrauti. Renginį užbaigs profesionalių grupių ir atlikėjų koncertas.

Ryšių su visuomene skyrius, tel.: 266 4258.

svente_2014_12_05_3 svente_2014_12_05_2

Spausdinti